کنکور برای من چیزی فراتر از یک عدد و یک دانشگاه است.

از نظر من کنکور یک سبک زندگی است.

کنکور یک موفقیت است؛ یک پل برای رسیدن به هدفی بزرگتر.

هرچند کنکور همه چیز نیست و انسانها برای رسیدن به اهدافشان میتوانند از پل های دیگری نیز عبور کنند و مسیرهایی متفاوت را طی کنند؛ اما کسانیکه در کنکور موفق شدند قطعا انسانهایی توانمند بودند و با پشتکار که توانستند وقتشان را به خوبی مدیریت کنند و برنامه ای درست برای زندگیشان داشته باشند.

توانستند خودشان را به خوبی بشناسند و بدانند از آینده چه میخواهند، راه خودشان را پیدا کنند و برایش بجنگند.

توانستند سختی ها را به جان بخرند و در جاییکه همه خسته میشوند، ادامه دهند.

توانستند از بعضی خوشی ها بگذرند برای خوشی ای بزرگتر. از بعضی دورهمی های دوستانه جدا شوند، بعضی مهمانیها را محدود کنند، از فضای عمیق مجازی خودشان را نجات دهند، گاهی از خوابشان بزنند، سر ساعت مطالعه منظم داشته باشند هرچند همیشه انرژی شان بالا نباشد و و و .

توانستند زمام امور زندگیشان را دست بگیرند و اجازه ندهند به هر سمتی که میخواهد برود.

کنکور قطعا یک موفقیت است و کسانیکه برای کنکور تلاش بابرنامه دارند هم انسانهایی موفق اند.

لازم به گفتن نیست که در هر مسیری افرادی هستند که با جریان آب پیش میروند بدون آنکه بدانند چرا! و کنکور هم مستثنی از این قضیه نیست.

و لازم به گفتن نیست که آن افراد هرچند عدد خوبی در کنکور بدست بیاورند وما انسانهایی موفق نخواهند بود و برعکس شاید شکستشان به مراتب سخت تر از دیگران باشد.

چراکه عمرشان را در راهی گذاشتند که نمیدانند چرا! شاید حتی با زور و اجبار دیگران پا به این میدان گذاشتند و روزی که به خودشان بیایند و برای سختی هایی که تحمل کردند و خوشی هایی که از دست دادند دلیلی پیدا نکنند، به یکباره چشم شان را به روی هرآنچه کنکور به آنها داده است میبندند و شروع میکنند به بیخیالی طی کردن و عقب گرد. و اگر نتوانند خودشان را زود جمع و جور کنند احتمالا به سردرگمی ای عذاب آور دچار میشوند که مدتی باید با آن سرکنند و شاید برای فراموشی آن به روزمرگی روی آورند. هرچند علاج کار چیز دیگری است.

و یا به انسانهایی تبدیل شوند که در هر شرایطی غر بزنند و از بدی های این زندگی بگویند هرچند در مسیری که نمیدانند چرا همچنان به راهشان ادامه دهند!

بگذریم

داشتم میگفتم کنکور یک موفقیت است. یک سبک زندگی. یک پل برای رسیدن به اهدافی بزرگتر و کسانی میتوانند از آن عبور کنند که ابتدا از موانع ذهنی خود عبور کرده باشند.

کنکور میتواند چیزی فراتر از عدد باشد و هست. اما برای کسانیکه در طول زندگی شان به فراتر از عدد فکر کرده باشند.

و کسانی میتوانند در آن موفق شوند که موفق زیسته باشند.

حالا که مسیر زندگی ام به این گذرگاه رسیده بیشتر از پیش دریافته ام لازم است روی عادت هایی که کوچک تصورشان میکردم کار کنم و اصلاحشان کنم.

چراکه همین ها مانعی میشوند برای جلو رفتنم.

هرچند که زندگی در کنکور خلاصه نمیشود، اما گاهی برای اثبات خودمان به خودمان هم که شده باید نهایت تلاشمان را به کار ببریم و برای موفقیت مان بجنگیم تا به سلامت و موفقیت از این برهه زندگی عبور کنیم.

کنکور، و ما ادراک مالکنکور...

کنکور ,یک ,زندگی ,هرچند ,موفق ,توانستند ,را به ,خودشان را ,هایی که ,برای رسیدن ,رسیدن به

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمایندگی فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت گری در شیراز - عظیمی سوپر گروه استان ایلام تلگرام کارآفرینی طراحی فرایند های آموزش - وب سایت شخصی هدی فرجی مجموعه دندانپزشکی آرتمان درمان هــنـــتــــــــــای شهید گمنام مجله تخصصی مطالعات آمریکا زلال ها مارکوپولو کوچولو